DoujinStars
kirobreakofficial
kirobreakofficial

patreon


"ДЕН НА ЖЕРТВИТЕ НА КОМУНИЗМА"

Много ме дразни този измислен от президента Желю Желев ден. Ще ви кажа защо...

"ДЕН НА ЖЕРТВИТЕ НА КОМУНИЗМА"

Comments

И с кое по-точно се е изложил?!

Но има само едно нещо с което не съм съгласен. Още през 80-те вече е имало бая кандидати за "заведението", които така и не помирисват мястото, да не говорим, че направо да си стартирали от първа линия в новите времена.

Няма спор, че е пълно с изключения, но безспорно също всичко това в крайна сметка е в реда на нещата. И в прехваления западен свят (поне доскоро) си беше съвсем нормално да лежиш, ако като отговорник (политик) почнеш да дърпаш нещата към себе си. Така че, да, крайно време е това да почва да се случва, нито е някаква варварщина да си плащаш с затвор, ако злоупотребяваш в такъв стил и очевидно погубваш съдбите на хиляди хора за своите облаги. Как иначе може да съществува едно модерно, честно общество?

Страхотен клип

Със сигурност между хайдутите са изгоряли и невинни хора..но е глупаво да говорим че всички в соцлагерите са политически затворници,трябва съд за тези които са пуснали престъпниците от соцлагерите след 89та

На 46 години съм и преди няколко години говорих с баща на мой съученик. Та господин Грънчаров старши ми каза нещо за затвора в Белене. Брат му е бил буен на младини и е лежал няколко години там. Та според него, като е лежал там, е имало само 5 човека в целият затвор с политически присъди. Всичко друго е било престъпници, криминални, убийци, рацидивисти ... Ако не знаят младите, веднага след 90-та ги пуснаха и престъпността рязко се увеличи. Сещате ли се защо задокеанските ни "приятели" са ни заповядали да се пуснат всички бандити от затворите?

под 6,000,000 сме. Това преброяване (последното е 100%) фалшифицирано.

Едно от най-силните ти видеа изобщо. Поздравления, отново голата истина на показ.

Тука се изложи вече.

theodora yordanova аз като говоря за жертвите на комунизма не следва, че одобрявам и омаловажавам жертвите на предишния режим (то е всичко друго, но не и фашистки, няма смисъл да спорим за това). Казах ви - СССР и Германия бяха ръка под ръка до 22/06/41. Сталин въобще не е имал намерение да се бори против никакви нацисти/фашисти. Това означава, че БГ комунистите не са правили нищо до тогава. Въпрос: кой е бил най-виновния за терора през 20те (удобно нищо не споменаваш за св. Неделя, разбираемо)? Кимион Георгиев-Д.Велчев. Кой е начело на преврат 9/9? 200млн на ония пари са сегашни сиг 20млрд - сама разбираш, че подобни цифри са фантастика за 5-10 Хил шумкаря, ако България е имало такива пари не сме били зле. Не съм нито за днешната демокрация ( само името й е такова), нито за някакъв фашизъм, нито за какъвто и да е античовешки строй. Единственото нещо което има смисъл е обективното представяне на историята и ползата от нея за бъдещето. Да се изпъкват жертвите от единия строй пред другия е белег за не научени уроци.

Ivan Dyaksov

Браво Бат Киро и Веско живи и здрави да сте Благодаря за видеото.Точно така всички да влезнат на топло Дай боже Костадинов или Малинов да ги натика по Белене те тия предатели Дека засипа държавата и прокудиха милиони българи на вън.Благодаря Бат Киро че го разказваш по разбираем уличен език.

Petar Dimitrov

5:43 БРАВО!!! ЕДИН ДА ИЗЛЕЗЕ И ДА ГО КАЖЕ ТОВА НАЙ-ПОСЛЕ!!! ЕВАЛА ЗА СМЕЛОСТТА БАЦЕ !!! ТОЧНО ТОВА СЕ Е СЛУЧИЛО, ТОЧНО ТАКА Е БИЛО !!! Разбира се, че покрай сухото е горяло и мокрото, но...като цяло - ЗА ДА Е СПОКОЙНА ЕДНА ДЪРЖАВА, ПРЕСТЪПНИЦИТЕ >>>ТРЯБВА<<< СЕ ВПРЕГНАТ ДА БАЧКАТ, ДОКАТО ИМ ДОЙДЕ АКЪЛЯ !!! БРАВО !!! ОЩЕ ВЕДНъЖ - ЕВАЛА ЗА СМЕЛОСТТА !!!

2:08 Не "борготи", а КОБУРГИ! Т'ва е една йезуитска фамилийка дето ПОСТОЯНННННО ни са цани да е на власт и да сЪ изживяват там кат' крале, кралици и прочее КРАДЦИ !!! :-//

Никой никъде няма да влезе.

Bobby Kundelov

Както винаги на 1500% си прав за всичко и съвпада с моето мислене. Единственото което можеха да направят е да продължат делото на другаря Живков т. е. само да надграждат това което е оставил той. Народен съд за всички със присъда доживотен затвор за целите им семейства до 9 коляно без право на обжалване, конфискация на всички движими и недвижими имоти както и финансови средства. По бързата процедура да не се протакат дела и т. н.

живи да ги дерат , малко ще им е

Бой на убиване да кажат къде са украдените милиарди и доживотен затвор , това е най лекото с което трябва да се отърват тея гадове . И 100 % конфискация на тях и свързаните с тях , братовчеди , братя , сестри , .....

браво..браво..браво..

V. D.

На времето още са реализирвали милиарди приход, на 3 коктинента са транспортирвали...

Yordan Yordanov

Нещо да си чувал за подпалването на Райхстага, коя година е било и какво е участието на Г.Димитров в процеса или само повтаряш налудничавите приказки на днешните лъжци. Сега прочети за жертвите и за интелигенцията и проследи годините.„ЖЕРТВИ“ НА КОМУНИЗМА И ЖЕРТВИ НА „ЖЕРТВИТЕ zhertvite Проста аритметика за начинаещи! На 1 февруари убийците почитат „жертвите“ на комунизма! Осъдените на смърт от т. нар. „Народен съд” са 2 730 души — министри, депутати, журналисти, банкери, кметове, свещеници, земевладелци, учители. „Жертви“ на комунизма: 2730! Убити от „жертвите” на комунизма: 26070 Разликата: 23340 само убити от „жертвите”, за другото прочете по-долу! Кога се почитат жертвите на „жертвите” ? Убити от „жертвите” на комунизма в цифри: – 1923 г. – без съд и присъда са убити над 5000 комунисти и земеделци. – 1924-1925 . – около 10 000 души са осъдени на различни срокове затвор. – По нареждане лично на Иван Велков в софийските казарми са разстреляни и удушени над 500 души. За страната този брой е многократно по-голям. – 1941 г. – 474 души са осъдени на различни срокове затвор. – 1941-1944 г. в България са арестувани 64354 души. На 12461 е поискано смъртно наказание, а 7324 са осъдени на строг тъмничен затвор. Само военните съдии са осъдили на смърт 1570 войници и офицери, а на строг тъмничен затвор – 1133. Убити са 9140 партизани с награда по 50 000 лв. на глава за палачите. Убити ятаци и близки на партизаните 10 930. 31 250 интернирани. 2139 изгорени къщи на партизани и ятаци. Тяхната стойност възлиза на 195 454 225 лева по тогавашния курс. За борба срещу антифашисткото движение са изразходвани 197 586 286 лева, като от тях 63 милиона са дадени за награда за убити партизани и ятаци. 10 милиона лева са дадени за организиране на контрачети срещу партизаните. 15 милиона лева са дадени за награда на сътрудници на полицията. В посочените разходи не влизат средствата за жандармерията, агентите, доносниците и др. те са милиарди. Направете си изводите сами кои са жертвите и какво и защо се чества на 1-ви февруари! Кога се чества паметта на жертвите на „жертвите“ на комунизма!?!?

Едно видео може да направиш само за СОМАТ. Да видят тия, дето не знаят какво ноу-хау сме създали и каква разсипия идва след това.

Веско

Абсолютно съм съгласен с едно допълнение! Затвор, но като едно време 6/7 дни бачкаш като изоглав....тия с по-тежките присъди - магистрали, кариери, мини, блокове.....яко бач! Сталин с военнопленници препострои Русия за една петилетка.....Кога ли ще се организираме да ги натикаме по затворите тия....

Яни Мазов

Брейк, всичко разбирам, обаче това твое мнение за жертвите е меко казано налудно. Излиза, че няма интелигенция, а само 4млн селяци и останалото крадци и престъпници. Добре, но комунистите си бяха в съюз с нацистите до 22/06/41 (хората, които са нясно с историята я знаят тая дата) и от другия ден стават активни борци срещу тях. Между другото знаеш ли колко са партизаните слезнали от гората 9/9/44? Дали има 5 000 души? И то повечето са се крили в нея и са чакали да поотшуми. Ти за тия хора ли говориш, че са истинските комунисти? Тях си ги разтреляха край Перник и никой не ги знае, щото някои са били идеалисти и са можели да не са съгласни със спуснатите от Москва- Жоро мастиката. Обръщам се към Васко (щото Брейка най-вероятно няма да го направи) - вземи виж архивите достъпни са вече, разгледай какво пише там. Пленума от 56-та и т.н. Стига с тия приказки наизуст за Белене, че всички там били престъпници. Това е смехотворно. За вицове са ходили хората там.Заводите всички работят на загуба, това е доказан факт и всякакви твърдения за напреднала икономика е балон. За други неща си прав, но за комунизма си далеч от истината.

Ivan Dyaksov

Един да вкарат и всичките ше тръгнат да бягат, не сега като Боко, още не могат косъм да му свалят. Евала Киро!

Stoyan Dimitrov

Но не са били и 500г под турско робство преди това

Dessislava

Народ без достойнство и чест няма как да просперира и да бъде уважаван от някой въобще! България в новата си история никога не е била независима държава,от времето на Берлинския конгрес, когато не е имало нито един българин. Чест и достойнство, чест и достойнство,като финландците например, които също са били на нашия хал през 44г., че и по зле заради участта която ги сполетява от Изток и Сталин 39г,след това ВСВ,но въпреки всичко запазват своя неутралитет и до сега, и за 70 години животът им е 7 пъти по добър от нашия, ама там не е имало нито американци, нито руснаци, нито фашизъм, камо ли комунизъм! Тоя народ, който си позволи да избие и зачеркне собствените си родители били те комунисти, фашисти или демократи без значение не заслужава хубаво бъдеще!

в затворите политици не влизат вече 30 г. няма и да се случи поне още 30 г.

Помоему Възраждане ще станат през следващите години втората по големина на обществената поддръжка партия. Досега бяха извън парламента. Много хора не бяха чували за тях. Самият Киро не знаеше много за К.К. и се отнасяше с умерен скептицизъм. Сега вече имат трибуна, щат-не щат телевизиите ги канят. Така достигат до повече хора. До 2-3 години симпатизантите им ще се увеличат в десетки пъти. (Само за Николай Дренчев не знам какво да си мисля аз лично)

Бат Киро, Капитан Петко Войвода ми е любимият сериал изобщо що се отнася до бг филми и сериали от миналото...задължително трябва да гледат, защото е и актуален до днес!

Огнян Стефанов

Бат Киро, не е много по темата, но корона вируса наистина ще ни отговори очите и ще излязат много кирливи ризи. За затворите си много прав, но ще е много сложно. България е малка държава и всички се познават и са свързани по един или друг начин.

Маменцето и дейба мръсно затвор за тия боклуци,и да идва възраждане да управлява.

Genadi Dimitrov

а няма ден за жертвите на демокрацията дето са 95%от българите.Не трябва да има смъртни присъди за хайдуците защото така ще станат жертви и един ден някой вълк в овча кожа ще им направи ден на "жертвите".10-15годинишни присъди са достатъчни за не станат след време от хайдуци в жертви.Ама наистина сме говеда защото 89 година излязоха 1000000 души да се радват че свалят системата защото нямало банани и свобода на словото.Ето я свободата на словото всеки ден дате манипулират за тоя Ковид и ако решат продажните журналистчета да те очернят за нула време и да ги осъдиш след години никой няма да разбере а ще си си още черен

Добре че е бил другаря Брежнев иначе още да се ходи с потурите . Комонистите са изградили всичко това с парите на Русия отделно колко работници имаше от чужбина .В България комонистите като са дошли и те са обрали хаджиите тук оправия няма и няма да има просто племето е долно , завистливо,и крадливо пък и Костадин да дойде все същия чеп даже ще влоши нещата повече . Държава отдавна отдавна няма пък народ също няма.

Ами май е важно кой брой гласовете 🤣

Сериозен въпрос Бат Киро, какви шансове даваш на Коцето да вземе властта в следващите две години? И следващ въпрос, какъв според теб е реалният му път към властта?

Бате Кире, тия не са за затвор а нещо друго!

а няма ден за жертвите на д

Бас държа, че за последните 30 години може да се направи списък с не 1000 ами поне 2000 нещастника дето са за разстрел и ако има трибунал и власт, която да го направи това, след като падне тая власт ще се появят предатели да те убеждават как Шиши, Доган, Божков, Боко, Ковачки, Маджо, Костов, Никиту Фасилеф, Домуса, директорите на болници като тая в Търново и т.н. боклуци са били жертви и невинни и ще иска да им прави паметник.

Zhivko_Y

Сред имената на паметника на тези жертви е и подпоручик Коста Йорданов,разстрелял без милост 6 деца...

В.П.

аз съм на същото мнение!!!ЗАТВОР!

Внук съм на министъра на войната от Царско време, Теодоси Даскалов. Заслужава се да се честват тия жертви, защото покрай сухото е изгоряло и мокро в тия процеси, и това "мокро" заслужава почит. Не е това проблема обаче. И Царска България, и Народна Република България страдат от един и същи финал - загубиха световната война (втора световна и студена война респективно). Оттам насетне може си постигал и правил каквото искаш. Загубиш ли война обаче, врата е на дръвника и си загубен. Това е хода на историята, и той не се интересува от детайлите, когато основното не е постигнато. И бъдещето е такова, и може би така трябва да бъде. Накрая победителя решава, а загубилия тегли.

Nikolay Daskalov

Малко ще им е!


More Creators