DoujinStars
kirobreakofficial
kirobreakofficial

patreon


ГОСТ ЩЕ НИ БЪДЕ ИВАН СПИРИДОНОВ

Здравейте, гост ще ни бъде Иван Спиридонов, който е български писател, националист, бивш журналист, бивш заместник-областен управител на Велико Търново.

Може да се запознаете с него от следните видеа:

https://www.youtube.com/watch?v=LQtbH1-JKhY

https://www.youtube.com/watch?v=AeIR4fCsmQY

https://www.youtube.com/watch?v=nYSKndiv3hA


Моля, оставете вашите въпрос в коментарите. 

ГОСТ ЩЕ НИ БЪДЕ ИВАН СПИРИДОНОВ

Comments

Надявам да си спомните с Вашия гост, че такива като него трябва да говорят и да пишат.

Това стихотворение може да се превърне отново в знаме. Родино моя Ти си земя чудно красна, о родино моя! Дали си затуй злощастна, о родино моя? Твойте сили са заспали като вцепенени, твойте светли идеали днес са престъпленье. Ти бе права сред теглата, о родино моя, ти бе силна в железата, о родино моя! В теб се раждаха тогава сърца силни, едри и стремления за слава, и надежди ведри. Днес те не познавам вече, о родино моя! Дали ти кръвта изтече, о родино моя? Уроки ли те сгазиха или дрямка тежка, или студове смразиха твойта кръв лудешка? Или много ти извърши, о родино моя, та теб кръстът се прекърши, о родино моя! Ти свободна си, но влачиш истински вериги, напред вървиш – назад крачиш, вплетена в интриги. Я стресни се, дор е време, о родино моя, днес умира, който дреме, о родино моя! Недей казва: слава богу, но бъди на стража, твойте врагове са много, аз ще ти ги кажа. Не са чужди, а домашни, о родино моя, затова са много страшни, о родино моя! Те на свойте страсти бесни тебе жертвуваха, с твойте идеали честни те се подиграха; подиграха се със тебе, о родино моя, и фърлиха те на жребий, о родино моя! Днеска подлите са първи и низостта лиха, патриоти като чърви тебе навалиха! Те са твои, ти роди ги, о родино моя, не жали ги, порази ги, о родино моя! Ако ти останеш няма – ази ще да гръмна и ще маската да снема на тая сган тъмна. Че в гнева си мойта лира, о родино моя, става огън, бич, секира, о родино моя! И ще тръшна тия хора – без сърце, без вяра, и петното на позора аз ще им удара! Та дор живи са, да ходат, о родино моя, с тоя белег из народът, о родино моя! Иван Вазов

Изпратих, това позабравено стихотворение и на Карбовски. Вярвам, че такива като Вас са нужни. Много маски, сладко приказват, друго правят.

Здравейте, Бат Киро и Веско. Няма ли да има видео коментар след вчерашните дебати в парламента и гласуването на новия кабинет??? Живи и здрави.

Разочарован съм от Путковолник Маркова!!!

4 и 6 са цифри, а не букви! Българският език се изписва на кирилица! Ето Ви онлайн кирилизатор, ако това Ви изглежда прекалено сложно: http://novaset-utilities.free.bg/bg/

От горния коментар получавам рак

Admiracii za vsi4ko koeto pravi6 Bat Kiro. Pri nas(v LA) ima ot vsi4ko za koeto govori6. Spasqvame se poedini4no.

Видеото е записано вече.

Киро Брейка - Оригинала

Здравейте, Господин Спиридонов. Първо искам да Ви поздравя като писател, имате моето уважение за изработените трудове. Макар и да не го правим за пари, поне в България трудно се излиза на печалба от продажбата на книги, освен ако не са за хранителни режими или не твърдят, че издават тайните за бързо забогатяване. Тази липса на печалба показва, че човекът трябва наистина да има желание да издаде труда си. Въпросът ми е: Как да съхраним себе си душевно и да не оставяме материалното да ни завладее (хазарт, алкохол, наркотици) и така нататък?

Videoto c Ivo Xristov i Todor Kolev https://www.youtube.com/watch?v=joyvnbCwPFw

Той има идея за нещата и книгата му е сериозна. - Какво мисли за Ювал Харари за нещата, които говори като цяло и за формулата на сливане ..Човек с АйТи технически ..буквално?!


More Creators